Výroba knih

Výroba knih v individuálním provedení a malém nákladu. Na příkladu nádherné knihy realizované na přelomu roku 2021 a 2022 vás chceme inspirovat a motivovat k ušlechtilé činnosti, kterou je bezesporu vydání knihy. Máte-li zajímavý obsah a představu, rádi Vám pomůžeme s knihou na svět. Připravíme styl, grafický a typografický návrh, kniha projde sazbou a korekturami. Vydáváme knihy v jazyce českém, anglickém a francouzském.

Knihu vytiskneme na vhodný materiál, od knižního lehčeného papíru přes obvyklé křídy po luxusní materiály ze 100% bavlny s různou strukturou.

Finále je vlastní vazba knihy, zde vybíráte z nepřeberného množství pláten, hedvábí a kůží. Pro Vaši knihu připravíme také krabici (knižní box), aby to byl krásný dárek. Na příkladu níže vidíte, že je dílo doplněno knižní ražbou. Ta může být řešena jako slepotisk, nebo barevně přes metalické a pigmentové fólie.

Kniha mapuje historii, architekturu a příběh jednoho významného domu v centru Prahy. Technicky je řešena v ležatém formátu A3 v počtu 89 stran. Z důvodu tří jazykových variant je rozdělena graficky do tří sloupců, kde každému jazyku je vyhrazen sloupec. Vše je decentně odděleno linkou tloušťky 0,3 bodu a 60% černé barvy. Část fotografická s částí vyhrazené pro půdorysné plány mají také jazykově oddělené popisky, opticky rozděleno šedým pásem s přechodem do bílé. Papír je lesklá křída 200g/m2, předsádky z přírodního matného materiálu výrobce Olin a gramáže 240.

Potahová látka knihy je zvolena z kašírované bavlny pastelové zelinkavé barvy, Ke knize byl vyroben box ze stejné barvy. Technickou lahůdkou je několikrát lomená klopa s magnety a ražbou erbu. Horkou slepotiskovou ražbou je také řešen vzhled desek knihy – titul a erb.